Zapraszamy na spływy kajakowe

Zapraszamy na spływy kajakowe

Wraz ze wsparciem GOSiR Komorniki w ramach budżetu obywatelskiego powstał projekt dotyczący „Spływów kajakowych po jeziorze Rosnowskim i Chomęcickim”, który jest adresowany do mieszkańców Gminy Komorniki. W ramach projektu w lipcu i sierpniu organizowane będą spływy kajakowe na odcinku 8 – 10 km na Jeziorze Rosnowskim i Chomęcickim. W spływach jednorazowo będzie mogło wziąć udział 30 osób.

Do dyspozycji uczestnicy będą mieli 13 kajaków dwuosobowych wraz z osprzętem. Dostępne będą również dwie plaże na początku i na końcu spływu, z możliwością bezpiecznego wodowania sprzętu pływającego. Na plaży znajdującej się na jeziorze Chomęcickim, która znajduje się w połowie proponowanej trasy uczestnicy będą mieli zaplanowany krótki odpoczynek regeneracyjny z możliwością wykąpania się w jeziorze.

Podczas spływów kajakowych nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał na miejscu instruktor, a także ratownik w kajaku asekuracyjnym. Ponadto uczestnicy spływu zostaną odpowiednio przeszkoleni przed wejściem do kajaków.

Współorganizatorem wydarzenia będzie KS Stomil Poznań, który prowadzi sekcję kajakową.

Wszystkich mieszkańców w każdym wieku serdecznie zapraszamy do udziału w spływach kajakowych.

Dla mieszkańców Gminy Komorniki spływ będzie bezpłatny.

Zapisy

Regulamin

20180530_splywy_kajakowe

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook