Przedsiębiorczość jest kobietą - Relacja

Przedsiębiorczość jest kobietą – Relacja

21 września o godz. 17:00 w Remizie odbyło się pierwsze ze spotkań z cyklu „Przedsiębiorczość jest kobietą”, które zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Pani Sołtys-Małgorzaty Zgoła i Prowadzącej Pani Moniki Zygmunt-Jakuć reprezentującej firmę „bez owijania”. Na początku chciałabym zaznaczyć, iż projekt ten jest całkowicie bezpłatny i kierowany do mieszkanek Plewisk. Osobiście miałam przyjemność brać w nim udział, dlatego też chętnie podzielę się moimi wrażeniami i informacjami, które uzyskałam.

Warsztaty przeznaczone są dla kobiet, która mają w sobie „żyłkę” przedsiębiorczości albo jeszcze nie wiedzą, że ją mają. Prowadząca spotkanie Pani Monika Zygmunt – Jakuć zapoznała nas z podstawowymi założeniami tego projektu, który będzie realizowany w ciągu czterech miesięcy. Chodzi przede wszystkim o to, aby zachęcić kobiety do aktywności zawodowej w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak się dowiedziałyśmy w Polsce kobiety stanowią 34% ogółu przedsiębiorców, co osobiście uważam, że możemy być dumne z tego wyniku. To nie jest nic trudnego. Trzeba się po prostu odważyć na podjęcie takiej decyzji i śmiało wyznaczyć sobie cel i misję naszego pomysłu na biznes. Posiadanie własnej firmy daje nam wiele możliwości – niezależność i samodzielność, rozwój zawodowy, samorealizację i na pewno ogromną satysfakcję. Stajemy się dzięki niej bardziej elastyczne czasowo, co na pewno będzie pomocne w codziennym życiu – chociażby odebranie dzieci ze szkoły.
Nie myślmy negatywnie, nie zakładajmy z góry że się nam nie uda. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i wiedzę. Jesteśmy kobietami – damy radę. Na początku naszej decyzji warto odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie i kiedy chcę być? Jak się zachowuję? Jakie mam przekonania? Jakie mam wartości? Jakim jestem człowiekiem? No i w końcu jaką mam misję?

Każda z nas ma talenty: jedna ma wspaniałe zdolności manualne, inna potrafi świetnie gotować, trzecia liczyć, a jeszcze inna pisze wspaniale opowiadania. Zastanówmy się, jaki mamy w sobie talent i wykorzystajmy go najlepiej jak umiemy. To właśnie ten talent daje nam możliwość, aby spełnić się zawodowo i wykorzystać swoją szansę na sukces.

Drogie Plewiszczanki warsztaty dały mi osobiście wiele do myślenia. Utwierdziły mnie w przekonaniu, iż droga którą sama wybrałam jest właściwa, a moja decyzja aby odejść z korporacji była najlepszą w moim życiu. Dlatego też namawiam Was, abyście przyszły na następne spotkanie, które się odbędzie w Szkole Podstawowej o godz. 18:00 już 21 października 2015 roku. Będziemy mogły się dowiedzieć np. jak pozyskać środki na rozwój własnej firmy. Poza tym jak na każdym spotkaniu czeka nas loteria z nagrodami! Zapisy pod adresem: biuro@bezowijania.com

Do zobaczenia wkrótce
Marta Włudarczak

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook