Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej władze gminy spotkały się z dyrektorami, nauczycielami oraz emerytowanymi pracownikami oświaty w auli Gimnazjum im E. hr Raczyńskiego w Komornikach. Wójt Jan Broda skierował do zebranych pedagogów słowa podziękowania za codzienną pracę z młodym pokoleniem, za przekazywanie im wiedzy oraz cennych wartości, niezbędnych w dorosłym życiu. Wyraził uznanie dla ich poświęcenia i zaangażowania w zarządzanie coraz liczniejszymi placówkami i dodał, że obecnie w całej gminie 356 nauczycieli uczy i wychowuje 3017 dzieci i młodzieży (w szkołach i przedszkolach samorządowych).

Jak co roku, obchody święta Edukacji Narodowej były okazją do nagrodzenia dyrektorów i nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżniali się w wykonywanej przez siebie pracy. Wójt Jan Broda wręczył nagrody dla: Renaty Dróźdż-Gielnik oraz Macieja Markiewicza ze szkoły podstawowej w im. J i T. Działyńskich Plewiskach; Mirosławy Jóźwiak ze szkoły podstawowej im. A. Fiedlera w Chomęcicach, Marty Pawlak ze szkoły podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Wirach, Elżbiety Gęsior i Gabrieli Ukaszewskiej ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Komornikach oraz Romany Stróżyk z gimnazjum w Komornikach. Wśród nagrodzonych dyrektorów znaleźli się w tym roku: Barbara Koralewska-Idzikowska – gimnazjum, Halina Piątek – szkoła w Plewiskach oraz Karolina Pomykalska – przedszkole Wesoła Kraina w Wirach.

Wspólnie z przewodniczącym rady gminy – Marianem Adamskim Wójt złożył gratulacje nauczycielkom ze szkoły w Wirach – Halinie Nowickiej i Mirosławie Koniecznej, które zostały wyróżnione Medalem Złotym za długoletnią służbę. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowy jubileuszowy medal Gminy Komorniki z okazji 25-lecia odrodzonego samorządu.

Wójt Broda oraz Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski złożyli także życzenia emerytowanym pracownikom oświaty, którzy tradycyjnie chętnie biorą udział w corocznych spotkaniach.

UG Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie