Nowe przedszkola w gminie

Nowe przedszkola w gminie

W drugim tygodniu października otwarto oficjalne dwa nowe przedszkola w gminie Komorniki. Niebieski Balonik w Plewiskach działa już od sierpnia, a Raz Dwa Trzy czekało na dzieci od 1 września. Przedszkola mają status publiczno-prywatny, co oznacza, że zbudowane i prowadzone przez osoby prywatne działają w oparciu o takie same zasady, jak przedszkola publiczne.

Niebieski Balonik to trzecie przedszkole publiczne w Plewiskach, a drugie prowadzone przez osobę prywatną. Usytułowane przy ul. Pasterskiej, przyjęło 125, głównie najmłodszych dzieci, zaspokajając potrzeby licznie przybywających, nowych mieszkańców. Do działającego od września przedszkola Raz Dwa Trzy przy ul. Młyńskiej w Komornikach chodzi obecnie 80 dzieci, choć miejsc jest więcej. Jego zaletą docenianą przez rodziców jest przygotowywanie posiłków we własnej kuchni. Przedszkole jest placówką z oddziałami integracyjnymi, dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Obydwa przedszkola zostały wybudowane od podstaw. Przedszkolaki są pod opieką wykwalifikowanej kadry, korzystają z bogatej oferty edukacyjnej i mają do dyspozycji przestronne, jasne sale. Bezpłatne zajęcia (m.in. język angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia muzyczne
i naukowe, logopedia) organizowane są w czasie realizacji 5-cio godzinnej podstawy programowej od 8.00 do 13.00. Opłata za każdą godzinę ponad ten czas wynosi 1 zł.

Przedszkola Raz Dwa Trzy i Niebieski Balonik biorą udział w gminnym Programie Rodzina 5+ wspierającym rodziny wielodzietne.

UG Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook