komunikat dot. korków na Grunwaldzkiej
fot. Gmina Komorniki - Facebook

Jest komunikat dot. korków na Grunwaldzkiej

W odpowiedzi na wzrost natężenia ruchu przy nowo wybudowanym tunelu na Grunwaldzkiej, władze lokalne i drogowe podejmują działania w celu optymalizacji sygnalizacji świetlnej. Mimo trudności związanych z większą liczbą pojazdów, podjęto działania mające na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa pieszych.

Działania i zmiany w rejonie Grunwaldzkiej

Inżynierowie ruchu opracowują nowe strategie zarządzania sygnalizacją świetlną, aby zmniejszyć opóźnienia w godzinach szczytu i zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Wprowadzenie zmian w programach sygnalizacji świetlnej ma na celu ułatwienie wyjazdu z tunelu, szczególnie w kierunku Plewisk. Na spotkaniu w Komornikach podkreślono, że sygnalizacja musi być aktywna ze względu na bezpieczeństwo pieszych i zapewnienie płynnego włączania się pojazdów z ulic bocznych.

Budowa tunelu pod torami kolejowymi na Grunwaldzkiej znacząco skróciła średni czas przejazdu w tym rejonie, eliminując długie oczekiwania na przejazdy kolejowe. W godzinach szczytu obserwuje się jednak zakłócenie płynności ruchu, co wynika z niespodziewanie wysokiej liczby pojazdów korzystających z nowej infrastruktury. Zmiany w organizacji ruchu mają na celu zoptymalizowanie przepływu pojazdów i zminimalizowanie korków, a jednocześnie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook