Kasy Fiskalne od 2015 roku

Kasy Fiskalne od 2015 roku

SONY DSC

Rozporządzenie Ministerstwa Finansów z dnia 04.11.2014 w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących
Nowe przepisy mówią, iż od stycznia 2015 roku obowiązkowi ewidencji na kasach fiskalnych będzie podlegać sprzedaż perfum i wód toaletowych oraz zapisanych i czystych nośników danych cyfrowych i analogowych i to bez względu na wielkość obrotów.
W kasy fiskalne będą musiały być wyposażone także warsztaty motoryzacyjne, wulkanizatorzy, stacje badań technicznych pojazdów; nie uniknie ich też lekarz, doradca podatkowy, prawnik, fryzjer i kosmetyczka. Zwolnienie z obowiązku podsiadania kas stracą zakłady gastronomiczne, zarówno stacjonarne, jak i zajmujące się usługami cateringu (z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów lub w stołówkach szkolnych czy uczelnianych).
Na szczęście Ministerstwo dało podatnikom czas prawie 2 miesięcy na dostosowanie się do zmian zarówno tym , którzy już działają i tym, którzy rozpoczną prowadzenie działalności objętej ewidencją po 1 stycznia 2015 r.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mwpodatki.pl

Marta Włudarczak
Biuro Rachunkowe
Email: biuro@mwpodatki.pl
Tel. 509-309-343

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook