Powstanie Lidl w Plewiskach

Powstanie Lidl w Plewiskach

Przechwytywanie

Ten artykuł ukazał się w grudniowym numerze gazety “Plewiska.pl”

Wkrótce ruszy budowa marketu Lidl, którego otwarcie planowane jest na drugie półrocze 2015 roku.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o planowanej budowie stacji benzynowej Orlen przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej. W bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej powstanie również market Lidl.

Rozpoczęcie budowy marketu, o ile pozwolą warunki atmosferyczne planowane jest na koniec br. Otwarcie nowego sklepu przewidziane jest na drugie półrocze 2015 roku.
Na ten moment nie są dostępne jakiekolwiek informacje odnośnie szczegółów współpracy sklepu ze stacją Orlen. Wiemy natomiast, gdzie zostaną umieszczone wjazdy do sklepu. Takie wjazdy powstaną dwa – zarówno od strony ulicy Kolejowej, jak i ul. Grunwaldzkiej.

Znamy również usytuowanie przestrzenne sklepu i stacji kolejowej. Stacja Orlen powstanie tuż przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Kolejowej. Natomiast sklep Lidl będzie bardziej oddalony skrzyżowania i powstanie na działce, gdzie dotychczas było pole uprawne.

Według wielu badań, Lidl to obecnie najczęściej odwiedzana sieć sklepów w Polsce. Z pewnością również wielu Plewiszczan pozytywnie zareaguje na budowę marketu, którego najbliższy punkt był do tej pory w Komornikach.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że otwarcie sklepu i stacji spowoduje jeszcze większe zakorkowanie skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej. W tym miejscu idealnym rozwiązaniem byłoby rondo, jednak ze względu na okoliczną architekturę jego powstanie jest praktycznie nie możliwe.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook