Młodzi zapaśnicy powalczą o medale Mistrzostw Polski w Komornikach

Młodzi zapaśnicy powalczą o medale Mistrzostw Polski w Komornikach

Sala GOSiR Komorniki po raz kolejny będzie areną zawodów na szczeblu krajowym. To tu, w dniach 28-30 października odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Na trzech matach zmagać się będzie 150 zawodników z całego kraju by walczyć o zwycięstwo w 10 kategoriach wagowych. Organizatorami Mistrzostw są: UKS Grunwald, Gmina Komorniki i GOSiR Komorniki. Patronat medialny nad imprezą objęła telewizja WTK, Radio Merkury i Sport Zona.

Prezes i trener UKS Grunwaldu Plewiska, Roman Króliński, oczekuje że tegoroczne mistrzostwa Polski młodzików będą stały na dobrym poziomie, a jego podopieczni zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Cieszę się, że po trzech latach przerwy, ponownie gościmy w Komornikach turniej najwyższej rangi krajowej. Jestem przekonany że zawodnicy naszego klubu staną na wysokości zadania i powalczą o jak najwyższe lokaty. Niestety zabraknie na imprezie jednego z naszych najlepszych zawodników Marcina Czosnowskiego, który niedawno doznał złamania ręki. Na pewno wśród walczących będą tacy, którzy w niedalekiej przyszłości będą stanowili o sile polskich zapasów w stylu wolnym – mówi.

Wśród startujących nie zabraknie sporej grupy młodych zapaśników z Plewisk. O medale MP powalczą m.in.: Eryk Uyen i Daniel Zakrzewicz (obaj 35 kg), Kacper Pieśniewski (38 kg), Stefan Marcinkowski (47 kg), Jędrzej Jodłowski (53 kg), Jakub Cegłowski (59 kg), Jakub Pankiewicz (73 kg), Kajetan Piechowiak (85 kg).

W piątek 28 października, po przyjeździe zawodników, wieczorem odbędą się badania lekarskie oraz ważenie. W sobotę 29 października od godz. 9.30 trwać będą walki eliminacyjne. O godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie zawodów, a potem dalsze walki eliminacyjne. W niedzielę 30 października od godz. 9.30 oglądać będziemy walki finałowe oraz pojedynki o brązowe medale.

Przypominamy, że w hali GOSiR w Komornikach odbywały się już największe polskie imprezy zapaśnicze. W kwietniu 2009 roku zapaśnicy stylu wolnego walczyli o medale 62. mistrzostw Polski seniorów. W grudniu 2010 roku odbył się w Komornikach II Superpuchar Polski seniorów w stylu wolnym, klasycznym, zapasach kobiet oraz grapplingu. W czerwcu 2011 roku odbyły się 64. mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym, a w maju 2013 roku 66. mistrzostwa Polski seniorów. Należy także pamiętać o corocznych zawodach zapaśniczych dzieci o puchar Wójta Gminy Komorniki, które toczą się od 2008 roku. Zapaśnicze tradycje w gminie Komorniki są już mocno zakorzenione.

Zapraszamy do Komornik na zapaśnicze emocje oraz zachęcamy do kibicowania.

Sala GOSiR Komorniki, 28-30 października 2016 r.

28.10 – przyjazd zawodników, badania lekarskie i ważenie

29.10 – 9:30 – walki eliminacyjne, 16:00 – otwarcie zawodów

30.10 – 9:30 – walki finałowe.

UG Komorniki

plakat_2016_6

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook