Oszczędność dla rodzin wielodzietnych - "Rodzina 5+"

Oszczędność dla rodzin wielodzietnych – „Rodzina 5+”

RYS002Ruszył gminny program wspierający rodziny wielodzietne. “Rodzina 5+” to inicjatywa, która może zainteresować rodziny z co najmniej trójką dzieci.

Posiadacze karty “Rodzina 5+” będą mieli prawo do korzystania ze zniżek i promocji na wiele usług dostępnych na terenie naszej gminy. Na liście przedsiębiorców, którzy już zdeklarowali chęć udzielania zniżek rodzinom wielodzietnym znajdują się m.in.:

Gminny osrodek sportu i rekreacji
Akademia Języków – Europa
Adwokat Kamil Wasilewski
Dinolino – Centrum Zabawy dla Dzieci
Hipoterapia i Relaks „Szarotka”

Czy będą zniżki na przejazdy komunikacją miejską? “Myślimy żeby wejść we współpracę z ZTM” – mówi Adrianna Klupsch, zajmująca się bezpośrednio programem. – “To już nie jest gminny transport, jak kiedyś się tym ZUK zajmował, tylko przejął to Związek Transportu Miejskiego”. Z pewnością byłaby to największa zaleta karty “Rodzina 5+”. Dla rodzin wielodzietnych transport komunikacją to spory wydatek, a każda możliwość obniżenia tych kosztów jest z pewnością mile widziana.

Jak w praktyce wyglądają zniżki dla posiadaczy karty? “Firma prywatna czy instytucja, która chce przystąpić do programu sama deklaruje jakie chce udzielić zniżki. Na przykład Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji drugą godzinę korzystania z kortów daje gratis.” – wyjaśnia Adrianna Klupsch.

Warunkiem uczestnictwa w programie “Rodzina 5+” jest stały pobyt na terenie Gminy Komorniki. Osoby objęte programem to rodziny z minimum trójką dzieci do lat 18 lub z dziećmi do 24 roku życia, które kontynuują naukę. Uczestnictwo w programie mogą zgłosić również rodziny, w których co najmniej jedno z trojga dzieci jest niepełnosprawne i nie ukończyło 26 roku życia.

Wnioski o udzielenie karty “Rodzina 5+” można składać w Urzędzie Gminy Komorniki, przy ulicy Stawnej 1. Każdy członek rodziny, która zakwalifikuje się do programu otrzyma kartę bezpłatnie.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook