Sławomir Hinc wójtem? Mocny konkurent dla Jana Brody

Sławomir Hinc wójtem? Mocny konkurent dla Jana Brody

4cb000731c3a1_g1Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, były wiceprezydent Poznania wystartuje w wyborach na wójta Gminy Komorniki.

Sławomir Hinc to były radny i wiceprezydent Poznania. Był związany z Platformą Obywatelską do 2010 roku, a następnie z komitetem wyborczym Ryszarda Grobelnego. Jako radny odpowiadał za oświatę, sport i kulturę. W 2011 roku zrezygnował z funkcji wiceprezydenta i poświęcił się karierze naukowej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji, gdzie jest prorektorem. W maju bezskutecznie startował do europarlametu z piątego miejsca listy PiS.

Wyborcza donosi, że tej jesieni Sławomir Hinc ma startować w wyborach na wójta Komornik. Radni zwracają uwagę na jego spore szanse, podkreślając jego doświadczenie samorządowe i znajomość języków. Sam Hinc mówi – “Z tą przeprowadzką to jeszcze do końca nic pewnego. Aktualnie mam na głowie inne sprawy niż jesienne wybory. Na pewno w jakiś sposób jestem nimi zainteresowany, ale za wcześnie na jednoznaczne deklaracje”. O starcie w wyborach mówi dalej – “Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Mam różne propozycje z różnych środowisk, czas pokaże”. Cytat z www.poznan.gazeta.pl

Podkreślmy, że nasz obecny wójt – Jan Broda, prowadzi już swoją trzecią kadencję. Sławomir Hinc może się okazać realnym zagrożeniem dla wójta.
Źródło: www.poznan.gazeta.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook