Stacja paliw w Plewiskach - kolejna decyzja środowiskowa

Stacja paliw w Plewiskach – kolejna decyzja środowiskowa

Jak zapewne większość mieszkańców Plewisk wie, planowana jest budowa nowej stacji paliw przy Hotelu Zacisze na ul. Grunwaldzkiej. W związku z tą sprawą Mieszkanka Plewisk wysłała do Redakcji wiadomość o następującej treści:

“Wracam do sprawy powstania stacji paliw w Plewiskach (przy Hotelu Zacisze na ul. Grunwaldzkiej), ponieważ sprawa jest rozwojowa. Uprzejmie informuję, iż toczy się postępowanie w Urzędzie Gminy Komorniki dotyczące wydania kolejnej decyzji środowiskowej w zakresie budowy stacji paliw w naszej miejscowości. W dniu 17 listopada br. wójt Gminy Komorniki zdecydował się zawiesić postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej do czasu sporządzenia przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko.

Na stronie BIP-u Urzędu Gminy Komorniki zamieszczono obwieszczenie o toczącym się postępowaniu Stacja Paliw w Plewiskach z którego wynika, że przed wydaniem decyzji środowiskowej w terminie 30 dni od ukazania się obwieszczenia (tj. 17.11.2017 r.) każdy z mieszkańców może złożyć swoje uwagi i wnioski dot. przedmiotowej sprawy.

Wszyscy, którzy z tej możliwości chcą skorzystać zachęcam do składania stosownych pism w Urzędzie Gminy w Komornikach, Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pokój 114, w godzinach pracy Urzędu (tel. 61 8 100 673). Wszystkich zainteresowanych tematem proszę o udział w tej sprawie.

Poniżej link do dokumentów:

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111713001.pdf

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111712590.pdf

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111713000.pdf

Serdecznie zachęcamy każdego, kto jest zainteresowany tą sprawą do składania wniosków i uwag do Urzędu Gminy w Komornikach. Wiemy, że omawiana inwestycja spotkała się z częściowym niezadowoleniem wśród mieszkańców Plewisk, dlatego warto to zgłaszać. Może to mieć duży wpływ na ostateczną decyzję wójta co do tego, czy owa stacja w ogóle powstanie.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie