Zatrzymanie złodziei w Plewiskach

Zatrzymanie złodziei w Plewiskach na gorącym uczynku

W nocy 24 października, policjanci z Poznania zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby podejrzane o kradzież przyczepy samochodowej w Plewiskach. Zdarzenie to było możliwe dzięki czujności funkcjonariusza, który wracając do domu z zakupami, zauważył podejrzane zachowanie kierującego volvo.

Skuteczna interwencja policji

Policjant z Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Poznaniu, po służbie idąc do domu, zwrócił uwagę na volvo wjeżdżające na niestrzeżony parking. Kierujący pojazdem, po zauważeniu przez funkcjonariusza, zaciągnął kaptur na głowę i wjechał w ślepą uliczkę. Policjant, podejrzewając próbę kradzieży, zapamiętał numery rejestracyjne i skorzystał z monitoringu znajomego. Kamery zarejestrowały, jak mężczyzna wchodzi za zabudowaną przyczepę samochodową i po kilku minutach odjeżdża nią.

Zatrzymanie sprawców

Policjanci z Poznania zorganizowali zasadzkę i trzy godziny później zatrzymali trzy osoby. Okazało się, że złodzieje skupili się na zabudowanej przyczepie samochodowej, na której znajdowały się dwa rowery oraz sprzęt do nurkowania, o łącznej wartości około 25 tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj mężczyźni i kobieta, mieszkańcy powiatu poznańskiego, w wieku od 40 do 44 lat, którzy byli już wcześniej notowani przez policję za kradzieże i rozboje. Wszyscy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, a dwóch podejrzanych zostało aresztowanych na trzy miesiące, a kobieta objęta została policyjnym dozorem.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook