Policja Poznań Grunwald ostrzega

Policja Poznań Grunwald ostrzega: Uważaj na Oszustwa Inwestycyjne!

Policja z posterunku Poznań Grunwald wydała ostrzeżenie dla mieszkańców Poznania i Plewisk w związku z rosnącą liczbą oszustw związanych z inwestowaniem w kryptowaluty. Ostatnio dwie osoby: mieszkaniec Lubonia i mieszkanka poznańskiego Grunwaldu, straciły łącznie kilkaset tysięcy złotych na skutek takich oszustw.

Przestroga przed inwestycjami w kryptowaluty

73-letnia mieszkanka Grunwaldu i 46-letni mieszkaniec Lubonia padli ofiarami oszustów, którzy podając się za doradców inwestycyjnych, przekonali ich do inwestowania w kryptowaluty. Oszuści, wykorzystując fikcyjne strony internetowe i aplikacje do zdalnej obsługi komputera, uzyskali dostęp do kont bankowych ofiar i wyłudzili od nich znaczne sumy pieniędzy.

Jak uniknąć oszustw inwestycyjnych?

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i przestrzeganie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Należy dokładnie sprawdzać wiarygodność platform inwestycyjnych, nie instalować oprogramowania zalecanego przez nieznajomych doradców, nie podejmować pochopnych decyzji inwestycyjnych, unikać klikania w nieznane linki oraz nie udostępniać danych osobowych i bankowych. W przypadku wątpliwości zaleca się rezygnację z transakcji.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook